Produkcija

Kokybiškai, ilgaamžiškai, greitai ir patikimai.
UAB “VudVa & Co” – geriausias sprendimas!

Profiliai

Galimos įvairios išmatavimų variacijos, atsižvelgiant į kliento poreikius.

Skandinaviško tipo apdaila šiurkščiu paviršiumi

Šis profilis plačiai paplitęs Skandinavijoje, Kanadoje, JAV. Daugiausiai naudojamas šiurkštus paviršius, kuris, kliento pageidavimu, gali būti ir obliuotas. Šis profilis tapo populiauriausiu įmonės 2003 ir 2006 metų gaminiu, išlaikęs populiarumą iki šių dienų.

Galimi įvairūs pločiai dengiamo paviršiaus : 85mm, 110mm, 135mm, 160mm, 185mm, 210mm. Optimaliausias plotis – 135 mm, kuris architektūriniu požiūriu atrodo geriausiai ir tinka dalinei apdailai prie klinkerio paviršiaus. Platesnės dailylentės dažniau naudojamos dideliems pastatams.

"Banga", paviršius šiurkštus arba obliuotas

Ši dailylentė nuo senų laikų buvo naudojama prestižinių pastatų apdailai, bažnyčių fasadų apdailai.
Galimi įvairūs pločiai.

PLOČIAI: 135mm, 160mm, 185mm, 210mm
STORIS – 19 mm,
Dažniausiai naudojamas ir gražiausiu pripažinta plotis – 185 mm

"Norvegiška" dailylentė

A ir B variantai. Šis profilis – tipiškas Norvegiškam stiliui. Todėl jį ir pavadinome „norvegiška dailylente“. Paviršius gali būti ir šiurkštus, ir obliuotas. Populiaresnis tarp klientų – A variantas, nors skirtumas nėra didelis galutinėje išvaizdoje. Dažniausiai naudojamas 135 mm plotis, labiausiai paklausus tarp įmonių, statančių namus eksportui į Norvegiją.

PLOČIAI: 110mm, 135mm, 160mm, 185mm, 210mm
STORIS: 19mm

Fasado dailylentės

UAB „Vudva & Co“ gamina šiurkštaus ir obliuoto paviršiaus dailylentes namų fasadams iš eglės, pušies ir maumedžio medienos. Įmonė, pirmoji Lietuvoje, pradėjo gaminti šiurkštaus paviršiaus dailylentes. Klientai įsitikino jų ilgaamžiškumu ir atsparumu bet kokioms oro sąlygoms. Skandinavijoje, atšiauriomis ir drėgnomis oro sąlygomis, šios dailylentės yra labiausiai naudojamos.

Neobliuotų (šiurkštaus paviršiaus) dailylenčių fasadai nuo seno buvo žinomi pajūrio ir Vakarų Lietuvos regione, šiais laikais šios produkcijos privalumus pastebėjo ir įvertino kitų Lietuvos regionų gyventojai.

Po taisyklingo džiovinimo kompiuterizuotose džiovinimo kamerose, mediena keliauja į perpjovimo (skėlimo) cechą, kuriame specialia įranga išgaunamas pirminis dailylenčių šiurkštumas.

Po to, lentos keliauja į obliavimo cechą, kur moderniomis obliavimo staklėmis paruošiamas kliento pasirinktas profilis. Pjaunant (skeliant) medieną, jos poros atsidaro ir tokiu būdu dažymo metu jos užsipildo dažais, susidaro patikimas dažų sluoksnis, garantuojantis dailylenčių ilgaamžiškumą, siekiantį iki 15 – 20 metų, priklausomai nuo pasirinktų dažų kokybės.

Tai yra pagrindinis šiurkštaus paviršiaus dailylentės privalumas. Jos gali būti naudojamos ištisam fasadui, dalinei apdailai prie klinkerio ar dekoratyvinio tinko. Pasirinkus gražią spalvą, namas atrodo jaukus ir šiltas. Šiurkšti apdaila turi ir daugiau privalumų negu obliuota:

  • \Obliuojant medienos poros užsidaro ir dažai negali įsiskverbti pilnai į medienos poras; kol kas nėra tokios obliuoto paviršiaus apsaugos, kuri būtų ilgesnės nei 5 metai;
  • \Obliuotos dailylentės pradeda pilkėti nuo saulės spindulių ir atmosferos poveikio ir skubiai reikalinga jas perdažyti, kas kainuoja papildomas išlaidas ir rūpesčius;

Todėl UAB „Vudva & Co“ specialistai rekomenduoja rinktis šiurkštaus paviršiaus dailylentes kaip ilgaamžį ir patikimą produktą jaukiam ir šiltam jūsų būstui. Tai patvirtina ir daugelis specialistų, architektų, kurie vis dažniau renkasi medieną fasado apdailai savo projektuose.

Fasado dailylenčių tvirtinimo būdai

Fasado dailylentės tvirtinamos dvigubo cinkavimo arba nerūdyjančio metalo sraigtinėmis vinimis arba medvarščiais. Tarp dailylentės ir šiltinimo medžiagos turi būti paliktas nuo 15 iki 25 milimetrų oro tarpas, kad oras galėtų laisvai cirkuliuoti ir taip ventiliuoti fasadą. Tai garantuoja fasado ilgaamžiškumą.

Jei dailylenčių plotis 85mm, 110mm arba 135mm užtenka vieno medvarščio į vieną dailylentę apie 20 – 25 mm nuo dailylentės apačios, tokiu būdu apatinė dailylentės dalis užspaudžia kitos dailylentės viršutinę dalį.

Platesnės 160mm, 185mm arba 210mm pločio dailylentės yra tvirtinamos dviem medvarščiais, maždaug 35 – 50 mm nuo viršaus ir tokiu pat atstumu nuo apačios. Atstumas pasirenkamas pagal dailylentės plotį ir norimą medvarščių išdėstymo proporciją. Išilgai dailylentės medvarščių tankumas – maždaug 60 – 80 centimetrų, priklausomai nuo fasado apšiltinimo medžiagos pločio. Dailylentės kalamos nuo namo apačios aukštyn į viršų.

Pastogių pakalimo lentelės

Pastogių pakalimui tiek Skandinavijoje, tiek Lietuvoje labiausiai paplitusios be pusšpunčio arba be špunto gaminamos dailylentės. Jos gali būt tieki ir šiurkštaus, tiek ir obliuoto paviršiaus. 

Du matomos pusės kampai yra nuapvalinami, kitaip sakant, padaromi taip vadinami „minkštinti kampai“. Tai yra daroma ir dėl grožio, ir dėl praktiškumo. Kalant ir transportuojant nepažeidžiami kampai, tuo pačiu dailylentės išlaiko savitą estetinį grožį. Jos tvirtinamos medvarščiais arba sraigtinėmis vinimis, tarp dailylenčių paliekant 3-4 milimetrų tarpelius. Taip neuždaroma aktyvi ventiliacija pastogėje, todėl papildomai nereikia įrengti ventiliacinių grotelių.

Dažniau naudojamos obliuotos lentelės, nes būdamos po pastoge, negauna tiesioginių ultravioletinių saulės spindulių ir drėgmes.

Statybinė – konstrukcinė mediena

Įmonė siūlo labai platų statybinės – konstrukcinės medienos asortimentą:

  • Sienų konstrukcijoms naudojama mediena;
  • Stogo konstrukcijoms naudojama mediena;
  • Tašeliai stogo dangos tvirtinimui;
  • Lentos stogo paklotui;
  • Balkonams naudojama mediena;
  • Karkasinių ir modulinių namų statybai naudojama mediena;
  • Galima užsisakyti įvairių storių ir pločių medienos, pagal kliento pageidavimą;

Nedžiovinta mediena, nors ir pigesnė, tačiau turi labai daug trūkumų:

  • Esant nepalankioms oro sąlygoms, mediena gali mėlynuoti;
  • Pažeidžiama kirmgraužų, pelėsio, grybelio;
  • Mažiau atspari linkimui;
  • Džiūvant natūraliomis sąlygomis, mediena skilinėja, kraiposi, praranda stabilumą;

Panaudojus nedžiovintą statybinę medieną stogo konstrukcijoms ir jas sutvirtinus vinimis arba medvarščiais, iš pirmo žvilgsnio, viskas atrodo patenkinamai. Tačiau tai – tik trumpalaikis įspūdis. Konstrukcijoms džiūnant, mediena traukiasi ir atsilaisvina varžtai ir medvarščiai sutvirtinimo vietose. Atsiradus laisvumui, esant dideliam vėjui arba audrai, stogo konstrukcija ima girgždėti, traškėti. Tai sukelia papildomų rūpesčių.

Labiausiai paplitusi Lietuvoje: džiovinta (16 – 20 %) – džiovinta kalibruota mediena statybai. Mediena, džiovinta sertifikuotose džiovyklose (termiškai apdorota) yra stabili, atlaiko dideles apkrovas (iki 2,5 karto didesnes už nedžiovintą medieną). Jos ilgaamžiškumas daug ilgesnis, nei nedžiovintos. Mediena tampa atspari mėlynavimui, pelėsiui, grybeliams, nepažeidžiama kirmgraužų. Modulinių ir karkasinių namų statyboje keliami pagrindiniai reikalavimai – kokybiškas džiovinimas, lygus kalibravimas. UAB “Vudva & Co” džiovinta mediena atitinka lietuviškus standartus, kurie yra tapatūs europiniams, graduota C-16, C-24. Statybinėms konstrukcijoms („nešančioms“ konstrukcijoms), „gegnėms“, perdengimo sijoms yra dažniausiai naudojama eglės mediena. Šioms konstrukcijoms pušies mediena netinka, nes, esant didelėms šakoms medienoje, konstrukcijos linksta, susilpnėja atsparumas lūžiui ir linkimui. 

Pušies mediena neturi rišančios medžiagos, taip vadinamojo „plaušo“. Eglės mediena atspari linkimui, nes turi mažas, stipriai įaugusias šakas, rišamąjį plaušą, kuris, esant dideliai apkrovai, staigiai nelūžta, o skeldėja ir linksta. Tai kelia mažesnį pavojų. Džiovinta kalibruota mediena dažniausiai naudojama karkasinių, skydinių, modulinių namų statybai, kadangi, montuojant modulius, reikalingi aukšti medienos tikslumai.

Obliuotos medienos kategorijai priklauso iš keturių pusių kokybiškai nuobliuota mediena, kuri prilygsta apdailinei produkcijai.

Prieš impregnuojant, medieną rekomenduojama džiovinti. Tai suteikia jai stabilumą. Impregnuota mediena dažniausiai naudojama tvoroms, terasoms, sodo takeliams.